Dovolená na Bali

Ceny na Bali

Měna a placení na Bali

Místní měnu Rupie získáte až po výměně na Bali. S sebou je lépe přivést Eura než dolary. Na většině míst můžete vybírat a často i platit kartou. Skutečností je, že dále od letiště Vám automaty vydají na jeden výběr menší hotovost. Pozor na triky a nekalé praktiky malých směnárníků na jihu, především na Kutě.

Placení v restauracích

V menších restauracích na Bali se setkáte s tím, že neplatíte u stolu, ale u pokladního (loket) před odchodem. Pokud jako skupinka chcete více účtů, upozorněte na to předem, vyhnete se průtahům při placení.

Ceny na Bali v obchodech a na tržnicích

Ve větších obchodech jsou na Bali ceny pevné včetně elektronických pokladen. V menších a na tržnicích se smlouvá a patří to k místnímu koloritu. Dobrá cena (pro Vás po půlhodině smlouvání) je 1/3 obchodníkem navržené ceny.

Spropitné

Bude doplněno…

Trezory

Ve větších a dražších pokojích najdete trezor na každém pokoji (pozor na kódy). Jinde mají trezor na recepci. Pokud zde ukládáte hotovost a cennosti, nezapomeňte při předání sepsat protokol, co do úschovy předáváte.

Zásuvky a napětí

na Bali je všude napětí 220 V a zásuvky stejné jako u nás.

Telefonování na Bali

Poplatky mobilních operátorů pro volání do ČR jsou vysoké, pokrytí sítí je dobré mimo hlubokých údolí. Doporučujeme si na Bali zakoupit SIM kartu místních operátorů – volání domů i posílání SMS se Vám výrazně zlevní a každý prodejce Vám kartu zdarma zaktivuje.