Dovolená na Bali

Tanec s mantami na Bali

Manta obrovské (Manta birostris), úžasní rejnoci (paryby) s rozpětím až 7 metrů a váhou někdy až 2000 kg se staly cílem naší podvodní expedice z Bali k ostrůvku Nusa Penida.

Osobně už jsem byl (od roku 2001) na této lokalitě více než 90 x (vždy úspěšně), ale setkání s obry z podvodní říše mantami je pokaždé jiné a těším se na další návštěvu. Jsou to asi 2 roky, co statistiky potápěčských center přiměly úřady Indonésie k vytvoření mořské rezervace chránící především manty. Rezervace se rozkládá v oblasti mezi Bali, Sulawesi, Floresem, Molukami a Papuou a měly by zajistit přežití těchto přírodních skvostů pro další generace.

Za mantami jezdíme z našich potápěčských center v Tulambenu Deep Blue Studio a Selang resort ne severovýchodním pobřeží Bali většinou od konce února do listopadu v podstatě kdykoliv to dovolí počasí, manty 🙂 a sejde se dostatek zájemců. Výlet zatím ještě nikdy nezklamal a přestože by jste se mant v jejich přirozeném prostředí neměli dotýkat tak i pohled z očí do očí a těsná blízkost, v které kolem Vás proplouvají jsou rozhodně nezapomenutelným zážitkem.