Dovolená na Bali

Cestování na Bali v Covid-19 době

Aktualizováno: 1. 12. 2021

Od 14. října se Indonésie oficiálně otevírá turistů, ALE zatím pouze jen pro turisty z 19 vybraných zemí mezi kterými bohužel zatím Česká republika není. Pár leteckých společností již začíná prodávat letenky přímo na Bali. Nově od 1. prosince je opět povinná karanténa 10 dní.

Podmínky pro vstup nyní jsou:

  1. PCR test starý max. 72 hod. při příletu do Indonésie.
  2. PCR test ihned po příletu do Indonésie.
  3. PCR test před ukončením karanétny.
  4. Dokončené očkování proti Covid-19 min. 14 dní staré po příletu do Indonésie.
  5. Potvrzení o zaplacení karanténního hotelu* na 9 až 10 nocí, kde turista musí strávit karanténu po dobu 10 dní do výsledku 3. PCR testu.
  6. Cestovní zdravotní pojištění do výše min. 100 000 USD na léčbu Covid-19.
  7. Být občanem země, která podle Indonéských úřadů nemá pozitivitu na Covid-19 vyšší než 5%.**
  8. On-line turistické vízum vyřízené před odletem (pomůžeme vyřídit).
  9. Přímý let na Bali (ne přes Jakartu).

* Na Bali byli vybráno 37 karanténních hotelů od 3* do 5* standardu (ceny od 60 USD za noc).

** Seznam zemí, jejichž občané mohou cestovat do Indonésie: Itálie, Francie, Portugalsko, Španělsko, Švédsko, Polsko, Maďarsko, Norsko, Lichtenštejnsko, Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Nový Zéland, Kuvajt, Bahrajn, Katar, Čína, Indie, Jižní Korea, Japonsko.

Vstup do Indonésie pro všechny cestovatele

I přes zákaz vstupu českých turistů na Bali je možné se do Indonésie dostat. Podmínky jsou téměř totožné jako pro vstup přímo na Bali jen se 2 rozdíly, že přílet musí být do Jakarty, kde návštěvník stráví karanténu a následně může pokračovat vnitrostátním letem kamkoliv po Indonésii. Za druhé musí mít předem vyřízené online business vízum, které opět umíme zajistit. Vízum v současnosti stojí cca 6 000 Kč a karanténní hotel na 10 nocí se 2 PCR testy vyjdou na dalších cca 16 000 Kč, celkem tedy cca 22 000 Kč (PCR testy v ČR jsou zatím pro očkované zdarma). Vízum je platné 60 dní a lze následně prodloužit max. o 4x 30 dní.

Podmínky v Indonésii

V Indonésii aktuálně neplatí nijak přísná omezení – vše je otevřené, avšak je stále všude na veřejnosti mimo hotel nutné nosit roušky. Na pláži a v džungli pak samozřejmě tato nutnost neplatí.

Situaci okolo pandemie COVID-19 v Indonésii a podmínky pro vstup do země neustále sledujeme.

Pro více informací ohledně cestování do Indonésie včetně Bali nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.