Dovolená na Bali

Gunung Kawi Ubud

Výlet do údolí královen Gunung Kawi u Ubudu

K poznání krás Bali výlet do údolí Gunung Kawi určitě patří. Co to je Gunung Kawi? Pohřební komplex s chrámy s původem z 11. století v hluboce zařízlém údolí řeky Pakerisan v oblasti Tampaksiring. Z Ubudu je to sem cca 20 km směrem na Kintamani. Původ komplexu je připisován královské dynastii Udayana. 

Skalní poustevny

Cestou do údolí nezapomeňte asi v polovině sestupu po schodech odbočit po novém betonovém chodníku (z května 2015). Nová cesta zpřístupnila skalní pohřební komplex i krásné výhledy na jihu údolí.

Hrobky a skalní město za řekou

Na východní straně – za řekou je 5 chrámů věnovaných údajně králi Udayana. Jeho královně Mahendradatte a synům Airlanga, Anak Wunksu a Maharata. Další chrámy byly údajně věnovány méně významným královnám a konkubínám.

Jedna z legend mluví o tom, že všechny skalní stavby vytvořil během jedné noci mytický obr Ibo Kewo svými nehty. V každém případě se jedná o jedno z nejzajímavější a nejkrásnějších míst Bali, bez zástupů turistů. Výlet do tajemného údolí si můžete objednat předem k pobytovému zájezdu na Bali.