Dovolená na Bali

Doprava na Bali

Doprava na Bali? Jedním slovem „hektická“. Prakticky každý má motocykl, který uveze i početnou rodinu. Stále více místních obyvatel má i auta. O víkendech se na výlety na Bali vydává většina obyvatel hlavního města Denpasaru. Jezdí se všude, pohonné hmoty jsou levné. K tomu náklaďáky s pískem a jiným nákladem, které by u nás neprošli technickou už před 20ti lety, jedoucí téměř krokem po „dálnici“. Pěší domorodce prakticky neuvidíte a dejte pozor, ani namalovaný přechod pro chodce pro Vás neznamená žádné bezpečí. Jezdí se vlevo a dopravní předpisy? – ty za dovolenou nepochopíte.

Veřejná doprava

Veřejná doprava (pozemní) se neustále mění. Terminály a stanoviště dálkových autobusů s obtížemi hledají i místní, ale v centrech na jihu najdete na každém rohu místní informátory, kteří Vám poradí. Doprava v regionech je jednoduchá – z každé metropole odjíždí do určitého směru Bema – mikrobusy, které se liší barvami. Závěr – pro výlety na Bali nic moc.

Půjčení auta, motorky

Půjčovny aut i motorek najdete na Bali ve všech turistických centrech. Na severu většinou jen motorek. Cena půjčovného není vysoká, ale pozor ve smlouvě o zapůjčení bývá vysoká částka za spoluúčast při havárii. Na Bali se jezdí vlevo, dopravní předpisy se moc nedodržují a obecně doprava je hektická a z pohledu Evropana místy šílená. Pokud si chcete užít, doporučujeme si vzít auto s řidičem. Na druhou stranu výlety na malém motocyklu po severním pobřeží jsou velkým cestovatelským zážitkem.

Řidičské průkazy

Pokud chcete pro výlety na Bali použít motorku nebo auto, musíte mít mezinárodní papírový řidičský průkaz (Vídeňská konvence) platný na 3 roky. Vystaví Vám jej na počkání v ČR po předložení platného ŘP, 1 fotografie pasového formátu za poplatek 100 Kč.