Dovolená na Bali

Ubytování na Bali

Hledáte ubytování na Bali?

Tak Vám můžeme garantovat, že díky neustále rostoucímu zájmu turistů z celého světa zde najdete opravdu bohatou škálu ubytovacích možností. Můžete si vybrat od jednoduchého ubytování na Bali, pokud chcete svou dovolenou na Bali věnovat spíše poznávání až po honosné vily s vlastním bazénem, kde se necháte hýčkat ochotným personálem. Každá oblast Bali má určitá specifika a pro splnění Vašich představ té nejlepší dovolené na Bali. Ubytování můžete rezervovat zde  Dále najdete stručné hodnocení jednotlivých oblastí ostrova Bali.

Kuta

Nejrušnější letovisko ostrova Bali s nedohlednou bílou pláží, je rájem pro surfaře a příznivce večerní zábavy (pařmeny) i centrem pro výhodné nákupy značkového i neznačkového zboží. Život v místních barech a diskotékách se rozjíždí kolem desáté večer a mnohé účastníky divoké noční zábavy potkáte i v časných ranních hodinách. V poslední době jsou i zde stále populárnější „Beach party“. Pro ty co mají obavy o bezpečnost – Bali patří s ohledem na přepadení a jiné násilné delikty k nejbezpečnějším světovým destinacím. Směrem k letišti přechází Kuta v Tuban.

Legian

Legian je již klidnější lokalitou, jak s velkými plážovými hotely, které od pláže nedělí rušná silnice jako na Kutě, tak s menšími hotýlky.

Kerobokan

V Kerobokanu najdete spíše privátní ubytování a soukromé vily.

Nusa Dua

Letovisko Nusa Dua je správnou volbou pro milovníky luxusu a pohodové dovolené ve stylu „all inclusive“, s velkými hotely a vlastními plážemi. Součástí nabídky jsou golfová hřiště té nejvyšší světové úrovně. Na poloostrově najdete i menší hotýlky a pláže s vlnami pro nejnáročnější příznivce surfingu.

Tanjung Benoa

Tanjung Benoa je výběžek poloostrova Nusa Dua, kde najdete velké hotely s pestrou nabídkou vodních sportů.

Jimbaran

Začátek polostrova Nusa Dua je vyhlášenou destinací surfařů, ale na své si zde přijdou i gurmáni – milovníci mořských plodů. Pro teenagery, příznivce prkének na kolečkách (skatebording), je zde kvalitní park s nočním osvětlením.

Sanur

Dlouhé pláže, menší vlny. Velké hotely pro náročné i klidné menší hotýlky pro penzionéry i rodinnou dovolenou asi 20 minut jízdy z letiště. Pestrá nabídka vodních sportů i klid a relaxace v tropické vegetaci na jihovýchodním pobřeží. Dobré východisko pro výlety.

Ubud

Centrum umění a kultury i tropická příroda v centrální části Bali necelou hodinu od letiště. Neomezená nabídka ubytovacích možností začíná rodinnými losmeny pro baťůžkáře přes pohodové hotely až pro hotely pro nejnáročnější s bazény a vilami na visutých terasách nad hluboce zaříznutými údolími v pestrobarevné přírodě. Bohatá nabídka wellness programů i nabídka animačních programů – batika, malířství, origami, vaření…

Padangbai

Původně jen přístav a rybářská vesnice se změnila v rušné turistické centrum se zástupy „baťůžkářů“. Najdete zde vedle malých hotýlků na jednu noc i větší hotely s bazénem. Destinace je využívána většinou jako zastávka před nebo po cestě na sousední ostrovy Lombok a Gili a dále na Sumbawu, Flores, Komodo…

Candidasa

Letovisko Candidasa lemuje v úzkém pruhu cca 15 km východního pobřeží Bali asi 60 km od letiště. Příjemné hotýlky i romantické restaurace nejsou v poslední době nikdy přeplněné a zvou ke klidné pohodové dovolené s možností krásných výletů. Jedinou vadou na kráse je to, že původní krásné bílé pláže odplavovalo moře a nezbývá než akceptovat přítomnost betonových vlnolamů a opěrné betonové zdi a schody na pláže.

Lovina

Rozsáhlé letovisko na severovýchodním pobřeží Bali s hotely a hotýlky u černých pláží, obklopené rýžovými políčky. Zajímavá lokalita jak pro pobytovou dovolenou i pro poznávání. Místní atrakcí je hotel s možností plavání s delfíny.

Pemuteran

Rozšiřující se letovisko na západě Bali. Původně jen potápěčské základny, dnes zde vyrůstají nové menší resorty pro klidnější dovolenou v kontrastu se stále rušnějším klidem.

Tulamben

Původní rybářská vesnice na severním pobřeží Bali se, díky vynikajícím podmínkám pro šnorchlování a potápění, změnila v klidné turistické centrum s řadou restaurací a obchodů a z ubytování zde najdete hotýlky, hotely a resorty od nižší a střední třídy až po luxusní vily. Správná volba jak pro relaxaci s koupáním, šnorchlováním a potápěním i jako základna pro poznávací výlety. Pláže z oblázků lávového původu.

Amed

Pohodová oblast s rybářskými vesnicemi na východním pobřeží poskytuje ubytování v menších hotýlcích a resortech většinou přímo u moře. Moře je zde většinou bez větších vln (Tichý oceán) na rozdíl od vln na Kutě. Místy i bílé pláže lemované lávovými útesy a především bohatý život pod hladinou. Ideální pobytové místo pro relaxaci i poznávání rituálů a pracovních činností domorodců. Cestou z Amedu směrem na nejvýchodnější výběžek Bali i celé asijské pevninské desky – k ostrůvku Selang nemůžete minout po levé straně (cca 9 km z Amedu) český hotel na Bali Selang resort , s panoramatickým výhledem i záchrannou ZOO, kterou najdete v areálu.

Selang resort - český hotel na Bali

Selang resort – český hotel na Bali