Dovolená na Bali

Potápění na Bali

Neváhejte doplnit svou dovolenou na Bali o poznání světa pod vodní hladinou. Nejlepší lokality pro potápění i šnorchlování najdete na severovýchodním pobřeží Bali. Pokud sem přijede z jihu se zkušeností s plážemi na Kutě, Sanuru nebo Nusa Dua, budete většinou překvapeni klidným mořem bez vln.

Pobřeží je zde tvořené většinou plážemi s oblázky lávového původu, které jsou lemovány útesy (ztuhlými lávovými proudy). Písečné pláže najdete v oblasti Amedu. Mekkou potápění je jednoznačně Tulamben,

který se z původní rybářské vesnice změnil v letovisko s řadou restaurací, poměrně dobře zásobených obchodů a samozřejmě potápěčských center, včetně českého resortu Deep Blue.Potápění na Bali je opravdu pro každého a nemusíte sem přijet jako certifikovaný potápěč.

Najdete zde ideální podmínky i terény pro seznámení s potápěním, které po krátké teorii pokračuje praxí v bazénu, kde si vyzkoušíte ovládání výstroje, dýchání a pokračujete přímo ponorem na pohádkově barevných korálových zahradách s asistencí zkušených profesionálů. Mnoho zájemců zde odstartuje svoji životní dráhu potápěče a pokračuje v kurzu potápění.

Pokročilí potápěči zde najdou kvalifikovaná potápěčská centra, jejichž zkušení průvodci a divemasteři Vám pod vodou vyčarují doslova zázraky z makrosvěta i nepřehlédnutelné žraloky, želvy… Opravdovou lahůdkou jsou ponory na vraku lodi Liberty z 2. světové války.

This slideshow requires JavaScript.

Pestré korálové zahrady, stěny i „pyramidy“ – projekt umělých útesů najdete v oblasti Amedu, kde najdete i další základnu pro Vaší dovolenou na Bali – český hotel Selang Resort.