Dovolená na Bali

Flores ostrov sopek i tajemných rituálů

Flores (v překladu květinový) je úžasný ostrov jen asi hodinu letu od Bali. Pokud už nemáte o dovolené na Bali co poznávat, ostrov Flores za poznání určitě stojí. Inspirujte se krátkým videem.

Flores cca 500 km na východ od Bali je součástí soustroví Malé Sundy. Prehistorie lidstva – archeologické nálezy v jeskyni Liangbua. Původní etnika Sikka, Ngada-Bhagu, Mangarajové, Bajové. Krutá otrokářská minulost, koloniální války i životní dramata a setkání misionářů s kanibalismem ještě v 50tých letech 20.století. Dnes je 85% domorodců křesťany (katolíci) a jek se sami můžete přesvědčit nemají problém s tradiční výrobou i konzumací palmového vína (tuaku) nebo pálenky araku.

Mimo Bali bývá v Indonésii problém zapůjčení motocyklu. Pronájem auta s řidičem je podstatně dražší. Místní doprava je určitě zážitkem pro baťůžkáře, opravdu nenáročné cestovatele a ty co mají dost času. Pokud chcete ostrov poznatbez kompromisů, vyplatí se svěřit se do péče profesionálů a objednat si poznávací zájezd Flores, Komodo a Bali – sopky a tajemné rituály.